ଆଜିର ରାଶିଫଳ, 02 ଜୁଲାଇ 2024, ମଙ୍ଗଳବାର, ବଜରଙ୍ଗବଲିଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିବ ଏହି ୫ଟି ରାଶି ଉପରେ, ହେବ ଧନଲାଭ


ମେଷ ରାଶି : ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ବହୁତ ଭଲରେ କଟିବ । ଶ୍ଵଶୁର ଘର ପକ୍ଷ ରୁ ଶୁଭ ଖବର ମିଳିପାରେ । ସୋସାଇଟି ର ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ ର ପ୍ରଶଂସା କରିବେ । ପୁରୁଣା ଘଟଣାକୁ ସ୍ମରଣ କରନ୍ତୁ ନାହି । ଆଜି ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷ ଙ୍କ ଚିନ୍ତା ରହିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ସକ୍ରିୟ ରହିବ । ଏଥିପାଇଁ ବୌଧିକ ସମ୍ବଧିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣ ଭଲରେ କରିବେ । ସମୟର ଠିକ ଭାବେ ଉପୋଯୋଗ କରନ୍ତୁ ।

ବୃଷ ରାଶି : ଅନୁଶାସନ ସହ କାମ କରିବାର ଜରୁରତ ଅଛି । ଅସାମଞ୍ଜସ୍ଯ କାରଣରୁ ମାନସିକ କଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ । ଅଫିସରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀ ଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ । ସରକାରି କାମରେ ଚିନ୍ତା ରେ ରହିବେ । ଆଜି ଆପଣ ନୂଆ ଯୋଜନା ବନାଇବେ । ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀ ରେ ସୁଧାର ହେବ । ଆଜି ଦିନ ଟି ମିଶ୍ରିତ ପରିଣାମ ଦାୟକ ରହିବ । ନିଜର ନେତୃତ୍ଵ ର ସଠିକ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଯାଇ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କର ମାର୍ଗ ଦର୍ଶନ କରିବେ । ଜୀବନ ସାଥି ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ଆପଣଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ଓ ଗୁରୁଜନ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ହେବେ । ଆପଣଙ୍କର ପଜେଟିଭ ଚିନ୍ତାଧାରା ପାଇଁ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବ । ଆଜି ସମ୍ପର୍କ କୁ ସମୟ ଦେବା ଓ ଅନ୍ୟ ର ଭାବନାକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ପଇସା କୁ ଦେଖି ଚାହିଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଜ ଅନୁସାରେ କାମ କରନ୍ତୁ ।

କର୍କଟ ରାଶି : ଜୀବନ ଶୈଳୀ କୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଓ ପ୍ରଯତ୍ନ କରିବାର ଜରୁରତ ଅଛି । ମନରେ ଅଜଣା ଭୟ ଆସିପାରେ ତଥା ମନ ଉଦାସ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ଊର୍ଜା ର ଅନୁଭବ ହେବ । ପରିଜନ ଙ୍କ ଠାରୁ ବିଶେଷ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଜାତକ ଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇପାରେ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଘର ବାତାବରଣ ଶାନ୍ତିଦାୟକ ରହିବ । ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପତି ସହ ଜଡିତ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ ।

ସିଂହ ରାଶି : ନିଜର ଭାବନା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ । ପଇସା କାରଣରୁ ସ୍ଥିରତା କମ ହେବାରେ ଲାଗିବ । ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କୁ ଠିକ ଭାବେ ତୁଲାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ଯସ ଓ କୀର୍ତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଅର୍ଜିତ କରିବେ । ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ପଜେଟିଭ ବିକାଶ ହେବ । ବନ୍ଧୁ ବା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଙ୍କ ସହ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାର ଯୋଜନା କରିବେ । ଚାକିରି, ବିଜେନେସ ଓ ସମାଜ ର ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜି ଦିନ ଟି ଲାଭଦାୟକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ଭାଇ ଭଉଣୀ ଙ୍କ ସୁଖ ମିଳିବ । ଆପଣ କୌଣସି ସମ୍ପତି କ୍ରୟ କରିବାର ମନ ବଳାଇବେ ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିବାକୁ ହେବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ନିଜ ଭାଇ ମାନଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚୟ ନିଅନ୍ତୁ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅତୀତ ର ମାମଲାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ରହିବେ । ମାତା ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । କୌଣସି ପୁରୁଣା ମାମଲା ଚାଲୁଥିଲେ ତାହାକୁ ଭୁଲି ଯାଆନ୍ତୁ । ପିତା ଙ୍କ ଠାରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।

ତୁଳା ରାଶି : ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି କମ୍ପାନୀ ଚଲାଉଛନ୍ତି ତେବେ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କ ଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଜ୍ଯ ମିଳିବ । ବ୍ୟାପାରୀ ଙ୍କୁ ବ୍ୟାପାର କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଯୋଜନା କରିବେ । କେହି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ଯା ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରନ୍ତି । ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ରୂପରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବ । ପ୍ରେମୀ ପରସ୍ପରକୁ ଉପହାର ଦେବେ ତେବେ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ । ଆଜି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରିବେ ଦାଂପତ୍ଯ ଜୀବନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ନେଇକି ଆସିବ ।

ବିଛା ରାଶି : ଯେଉଁ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଲ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ପଜେଟିଭ ପରିଣାମ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କୁ ନେଇ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ । ସହ କର୍ମୀ ଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ପଇସାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହି । କଳ୍ପନାଶୀଳତା ବଜାୟ ରହିବ । ଆମଦାନୀ ରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ନଜର ଆସୁଛି । ଆଜି ଥଟ୍ଟା ରେ କରିଥିବା କଥା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ଚିନ୍ତା ଅଧିକ କରନ୍ତୁ ନାହି । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପରିଜନ ଙ୍କ ଠାରୁ ସାଥ ମିଳିବ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଠାରୁ ଅଧିକା ଭରସା କରିବେ । ଆପଣ ଅନ୍ୟ ର ଭଲ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରିବେ । ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନ ସାଥିଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମୟ ବ୍ଯତୀତ କରି ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ । ବ୍ୟାପାର ବିଷୟରେ ଘରର ବଡ କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ମିଳିପାରେ । ଆପଣଙ୍କୁ ପରିବାର ର ସଦସ୍ୟ ଙ୍କ ସହ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯାହା ପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ ।

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢିବାର ଅବଦାର ମିଳିବ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଅବସର ମିଳିବ । ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପଡିବ । ନିଜ ରାଗ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ । ନଚେତ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଗିଡି ଯାଇପାରେ । ଆଜି ସବୁ ପରିସ୍ଥିତି କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ । କିଛି ମାମଲାରେ ଆପଣ ଜିଦି କରିବେ । କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମର ପରିଣାମ ସାନଦାର ରହିବ । କୌଣସି ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ଧନ ଲାଭ ହେବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : କରଜ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ । କିଛି ନୂଆ ଅବସର ମିଳିବାର ନଜର ଆସୁଛି । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ନୂଆ ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କଳ୍ପନା ବାହାରେ ହୋଇପାରେ । ବାଣୀ ରେ ମଧୁରତା ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ପରିବାର ରେ ବାତାବରଣ ଭଲ ରହିବ । ଦାଂପତ୍ଯ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ଆସିବ । ଆଜି ଦିନରେ ବନ୍ଧୁ ଓ ପରିଜନ ଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆନନ୍ଦମୟ ହେବ । ଯୁବକ ଙ୍କୁ ନୂଆ ରୋଜଗାର ମିଳିବରା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ର ଭଲ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।

ମୀନ ରାଶି : ଗୃହ ନବୀନକରଣ ରେ ବ୍ୟୟ ହୋଇପାରେ । ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଯେଉଁ ଲାଭର ଅପେକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମୟରେ ମିଳିବ । ମନରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ । ବ୍ୟବହାର ରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । କଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ଆପଣଙ୍କର ରୁଚି ବଢିବ । ପରିବାରରେ ଭଉଣୀ ଙ୍କ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ  ଉପହାର ମିଳିପାରେ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ରହିବ ।  ନିଜର ସମ୍ପର୍କୀୟ ଙ୍କ ସହ ମହତ୍ଵ ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବେ । ମାତା ଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ଆମ ସହ ଆଗକୁ ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।