ଆଜିର ରାଶିଫଳ, 1 ଜୁଲାଇ 2024, ସୋମବାର, ମହାଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିବ ଏହି ୫ ଟି ରାଶି ଉପରେ, ହେବ ଧନଲାଭ

 

ମେଷ : କମ ସମୟରେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବା ବିଚାରରେ ଆପଣ ଫସି ନ ଯାଆନ୍ତୁ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ସ୍ଥାୟୀ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାମଲାରେ ଆଜି କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଭବିଷ୍ୟତର ରାସ୍ତାକୁ ଗଢ଼ିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଶୈକ୍ଷିକ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଠିକ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଆମଦନୀ ଭଲ ହେବାର ସଂକେତ ମିଳୁଛି। ଏହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ମିଳିବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସାଥୀର ମନକୁ ଛୁଇଁଲାଭଳି କଥା ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ।

ବୃଷ : ଆପଣ ହୃଦୟ ଏବଂ ମନରେ ସ୍ଵସ୍ଥ ଏବଂ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବେ। ଆର୍ଥିକ ମାମଲାରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଭାଗ୍ୟବୃଦ୍ଧିର ଯୋଗ ଅଛି। ଭାଇ-ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ବ୍ୟାପାରରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ବ୍ୟାପାରିକ ଏବଂ କାର୍ମିକ ଜୀବନରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ସଫଳତାକୁ ଗଢ଼ିବାରେ ଲାଗି ରହିବେ। ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ଭଲ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ। କିନ୍ତୁ ନିଜର ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନିଜନିଜ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳର କ୍ରମରେ ଅସୁବିଧା ଦେଖାଯାଉଛି। ଯାହା ଫଳରେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବେ। ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗରେ ଆପଣଙ୍କର ବୃଦ୍ଧି ହେବା ହେତୁ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ମିଥୁନ : ବିଳମ୍ବ କିମ୍ବା ଅବରୋଧ ପରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ରୂପରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ପାରିବେ। ଆର୍ଥିକ ଆୟୋଜନ ସଫଳ କରି ପାରିବେ। ଭଲ ଭୋଜନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଦିନ ଅଟେ। ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହେବ। ଆଜି କିଛି ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କର ସହ ମିଶିକରି କାମକୁ ଲକ୍ଷ ସ୍ଥଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଚାଇବା ପାଇଁ ଲାଗି ରହିବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଅଧିକ ଭଲ ନୁହେଁ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

କର୍କଟ : ଆଜି ଭାବନାର ପ୍ରବାହ ସରାବୋରରେ ରହିବେ। ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଭୋଜନ କରିବା ଏବଂ ବାହରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାର ଆୟୋଜନ ହେବ। ମାଙ୍ଗଳିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେବେ। ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଯାତ୍ରା ହେବ। ଧନଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରୀର କାମକୁ ଅନ୍ତିମ ରୂପ ଦେବାକୁ ଲାଗିପାରନ୍ତି। ଏହି କାମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ଘରର ଲୋକମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସାଥି ମିଳିବ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଅବଶ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ତାଙ୍କ ସହିତ କିଛିଟା ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିପାରେ। ଯାହା ଫଳରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ। ଆଜି ଚାକିରି ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ।

ସିଂହ : ଆଜିର ଦିନ ମିଶ୍ରିତ ଫଳଦାୟୀ ହେବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାରେ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଆୟ ଅପେକ୍ଷା ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କାମର ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ତଥା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଯେପରିକି ଆସୁଥିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। ଆପଣ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ କାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଲାଗିବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ। ଘର ପରିବାରରେ ହସଖୁସିର ସମୟ ଆସିବ। କିନ୍ତୁ ଋଣ ପଇଠ କରିବାରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ।

କନ୍ୟା : ବ୍ୟାପାର-ଧନ୍ଦାରେ ବିକାସ ସହିତ ଆୟ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଲାଭ ପାଇବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ-ସନ୍ତୋଷର ଅନୁଭୂତି ହେବ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ। ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କଥାକୁ ପ୍ରମୁଖ ରୂପେ କହିବାକୁ ଲାଗିବେ। ଯାହାଫଳରେ ସବୁ ଲୋକ ତାକୁ ବୁଝିପାରିବେ। ସେ ପ୍ରବନ୍ଧନର କଥା ହେଉ କିମ୍ବା ରାଜନୈତିକ ବା ସାମାଜିକ ମଂଚର କଥା ହେଉ। ଏହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। ଶ୍ୱଶୁରଘର ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସଂମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିବ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ।

ତୁଳା : ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହର ବାତାବରଣ ରହିବ। ଅଫିସ୍ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରମୋଶନ ପାଇଁ ସଂଯୋଗ ନିର୍ମିତ ହେବ। ମାତାଙ୍କର ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ସେବାକୁ ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଅର୍ଥାତ୍ ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଯାହା ଫଳରେ ଆପଣ ନିଜର ଗତ ଦିନରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷତିକୁ ରୋକିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। କିନ୍ତୁ ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ କଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସାଥୀ ସହିତ ମଧୁର ସମ୍ପର୍କ ହେବ। ବାହନ ମାମଲାରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ।

ବିଚ୍ଛା : ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ମନରେ ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଳସ୍ୟ କାରଣରୁ ଫୂର୍ତ୍ତିର ଅଭାବ ହୋଇପାରେ। ଚାକିରି-ବ୍ୟବସାୟରେ ଅବରୋଧ ହୋଇପାରେ। ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅନେକ କାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ଉପରେ ଜୋର ଦେବେ। ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଚେଷ୍ଟା ଦ୍ୱାରା ଧୀରେ-ଧୀରେ ଆଗକୁ ପ୍ରଗତି ହେବ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜି ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାରେ ଲାଗିବେ। ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ନିଜର କାମରେ ବ୍ୟତିକ୍ରମ ନକରିପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବଡ଼ ଭାଇ ସହିତ କୌଣସି କଥାରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇପାରେ।

ଧନୁ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ହେବ, ଅନ୍ୟଥା କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ନିଷେଧାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟ ତଥା ଅନୈତିକ କାମବୃତ୍ତି ମାର୍ଗରେ ନ ଯିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆଜି ଆପଣ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶାତୀତ ପରିଣାମକୁ ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଯାହାଫଳରେ ଭଲ ପରିଣାମ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଧର୍ମ ଲାଭର କାମକୁ କରିବା ପାଇଁ ମନ ବଳାଇବେ। ଧନ ନିବେଶ ଏବଂ ବିଦେଶ କାମରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ।

ମକର : ପରିଜନମାନଙ୍କର ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଖୁସି ପୂର୍ବକ ଆଜି ନିଜର ଦିନ ବ୍ୟତୀତ କରିବେ। ହୃଦୟ ଏବଂ ମନରେ ଫୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଦଲାଲୀ, ସୁଧ, କମିଶନ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଭାଗିଦାରୀରେ ଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ପୁଞ୍ଜି ମାମଲାକୁ ଠିକ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ହେବେ। ଅବଶ୍ୟ ବିରୋଧୀ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ନା କିଛି ଅସୁବଧା ଆସିବ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ହେବ। ଚାକିରିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ହେବ। ଧନ ନିବେଶ ଏବଂ ବିଦେଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ପ୍ରଗତିର ଆଶା ଅଛି।

କୁମ୍ଭ : ଆଜି କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯଶ, କୀର୍ତ୍ତି ଏବଂ ସଫଳତା ମିଳିବ। ପରିବାରରେ ମିଳାମିଶା ରହିବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵସ୍ଥତା ରହିବ। ଚାକିରିରେ ସାଥୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସହଯୋଗ ଦେବେ। ମାମୁଁଘର ପଟରୁ ଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଘରର ଖୁସି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଚେଷ୍ଟା ବହୁତ ସଫଳ ହେବ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଯଦି ଆପଣ ବିବାହର ଯୋଗ୍ୟ, ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁକୂଳ ଜୀବନ ସାଥୀ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ସ୍ଥିତି ବନୁଛି। ବ୍ୟାପାର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ହେବ।

ମୀନ : ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ଅଟେ। ପ୍ରେମୀଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ସାନିଧ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ କରି ପାରିବେ। କାମୁକତା ବିଶେଷ ମାତ୍ରାରେ ରହିବ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରେ ଲାଭ ହେବ। ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ବନାଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଆଜି ଆପଣ ଦେଶ ହିଁ ନୁହେଁ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର କାର୍ମିକ ଯୋଗ୍ୟତାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଯାହାଫଳରେ ଆସୁଥିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ହେବ। ଯଦ୍ୟପି କିଛି ମାମଲାରେ ଅଧିକ ଧନ ବ୍ୟୟର ସ୍ଥିତି ହେବ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସାଥୀ ସହିତ ଚିନ୍ତା ହେବ। ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଜରୁରୀ ଅଟେ।